Home » Blog » Nieuws » Oud papier, wat wel en wat niet???

Oud papier, wat wel en wat niet???

Geplaatst in: Nieuws

Gaat onze gemeente de jaarlijkse inkomsten van oud papier verliezen?!!!

Wellicht hebt u ook al kranten berichten gelezen dat de waarde van oud papier sterk in prijs is gedaald, omdat de markt “verzadigd” is. Voor slechte kwaliteit, bijvoorbeeld bij te veel vervuiling met o.a. te veel plastic, voldoet het materiaal niet meer aan de minimaal vereiste norm en worden vrachten afgekeurd. In plaats van opbrengst door recyclen, gaat zo’n vracht dan geld kosten, want die gaat dan verbrand worden.

Onze kerkelijke gemeente heeft vaste prijsafspraken met Alphen aan den Rijn, waarmee we jaarlijks een serieus bedrag ontvangen voor het maandelijks opgehaalde papier en karton. Helaas staat deze afspraak inmiddels erg onder druk zoals u zult begrijpen.

Onze papier inzamelaar Cyclus roept u allen op om mee te werken papier en karton in te leveren volgens de geformuleerde kwaliteitseisen.

Hieronder een scheidingswijzer op basis van de richtlijnen van van Papier Recycling Nederland (PNR).

U kunt deze ook downloaden en printen 20200215 PRN-scheidingswijzer voor OUD PAPIER

 

 

 

Geplaatst: 15 februari 2020